Brüsszel és a Tisza Párt a legpusztítóbb aszály közepette vonná meg az ingyenes öntözővizet a gazdáktól

Az Európai Bizottság kutatóközpontja arra számít, megismétlődik idén a 2022-es, rendkívüli szárazság.

Tarr Zoltán a Hír TV riporterének kérdésére úgy fogalmazott, „annyi mindenről szavaznak, hogy már nem is tudja, hogy ennél a voksolásnál milyen gombot nyomott”.
Nem tudja Tarr Zoltán, a Tisza EP-képviselője, hogy miről szokott szavazni, így többek között
arra sem emlékszik, hogy megszavazta volna az ingyenes vízkivételről szóló uniós határozatot
– derült ki a Hír TV riportjából.
Az összeállításban arra is emlékeztettek, hogy a jelentés, – amit a tiszás képviselő egyébként megszavazott – ütközik a magyar kormány azon céljával, hogy az öntözéshez továbbra is ingyenes maradjon a víz.
A riportban kiemelték, hogy az említett dokumentumon Tarr Zoltán neve is szerepel, azonban Magyar Péter képviselője a Hír TV-nek azt mondta,
annyi mindenről szavaznak, hogy már nem is tudja, hogy ennél a voksolásnál milyen gombot nyomott.
Tarr Zoltán a Hír TV munkatársának azt is kijelentette, hogy nincs előtte a május 7-i ülés, melyre véleménye szerint a riporter alkalmazói kicsit „spéttel” reagáltak.
A vonatkozó riportot alább tekintheti meg:
Mint ismert, a múlt hét során nagy port kavart, hogy kiderült, a közelmúltban az Európai Parlament megszavazott egy olyan dokumentumot, amely egyebek mellett azt várná a tagállamoktól, hogy ne tegyék lehetővé a mezőgazdasági termelők ingyenes vízhasználatát.
A vízdíjak bevezetését Magyar Péter és a Tisza Párt is megszavazta,
de a vízstratégiában más gazdaellenes lépések is szerepelnek, például az új víztározók és gátak építését nehezítő bürokratikus akadályok.
a közelmúltban az Európai Parlament megszavazott egy olyan dokumentumot, amely egyebek mellett azt várná a tagállamoktól, hogy ne tegyék lehetővé a mezőgazdasági termelők ingyenes vízhasználatát.
A vízdíjak bevezetését Magyar Péter és a Tisza Párt is megszavazta, de a vízstratégiában más gazdaellenes lépések is szerepelnek, például az új víztározók és gátak építését nehezítő bürokratikus akadályok.
***
Kapcsolódó vélemény
Mandiner
Nos, van még 278 nap: aki fontosnak érzi a repülésbiztonságot, az kivitelezhet egy kényszerleszállást, és ha némi késéssel is, de feltankolhat magának egy megbízhatóbbnak tűnő gépet.
Nyitókép: Képernyőfotó
Ezt is ajánljuk a témában
Az Európai Bizottság kutatóközpontja arra számít, megismétlődik idén a 2022-es, rendkívüli szárazság.
Ezt is ajánljuk a témában
Orbán Viktor Dunapatajon azt is elárulta, hogy a jövőben igyekeznek háromszorosára emelni az öntözött terület nagyságát idehaza.
***